Продаж квитків +38 (063) 730 30 30

З питань співробітництва та реклами +38 (050) 461 25 49 +38 (067) 432 04 08 vfdd.ua@gmail.com

Назар Зіник: найшвидший у класі STREET

Львів'янин Назар Зіник — безкомпромісний фанат марки «Honda». Таких авто у нього кілька. Одне — для щоденних справ у місті, інше — для щорічних змагань з драг-рейсингу. Свою унікальну Honda СRX Назар пригнав аж з Німеччини, полював на неї довго і жодного разу не розчарувався. Нинішнього літа він взяв особисту вершину швидкості і разом з тим рекорд України у класі Street.

Досьє: машина -  Honda СRX

             Потужність – 670 к.с.

             Вага авто – 1050 кг

             Об’єм двигуна – 1,8 л  

 • Звідки у Вас пристрасть до драг-рейсингу?
 • Я починав трохи з іншого — з авто-слалому. Було це ще у 2010-му, коли тільки пригнав машину з-за кордону. Потім зрозумів, що мені того мало: їздити навколо фішок, малювати різні фігури… Захотілось реальної потужності. Я потроху взявся покращувати технічні характеристики авто, щоб виставити його на трасу.
 • Ви весь час кажете, що у вас унікальна Honda… Конкретніше можна?
 • Так, це легендарна, рідкісна машина. Я знайшов її у Німеччині, перегнав у Польщу, а далі вже в Україну. Цих авто у такій комплектації було випущено всього 20 тисяч на всю Європу. До того ж, СRX має дуже ніжний кузов, в автоспорті вони швидко зношуються. Відтак, машин такої модифікації залишилося зовсім мало. В Україні можна перерахувати на пальцях одної руки. Коли я взяв свою, при об’ємі двигуна 1,6 л вона мала 160 кінських сил. Це дуже непоганий показник. Щоб ви розуміли: навіть зараз більшість автомобілів в атмосферному двигуні, при такому об’ємі,  не можуть досягти подібної потужності.
 • Як змінилося авто з 2010 і до тепер?
 • Найперше я перейшов з атмосферного двигла (двигуна – авт.) на turbo, бо зрозумів, що інакше не зможу витиснути з неї максимум. Далі це переросло на turbo-nitro. Торік я довів її на 90% до того стандарту, якого хочу. Вона має 670 коней при об'ємі 1,8 л.
 • Сезон-2018 вам приніс успішні результати. Задоволені? Чи можна було взяти ще вищу планку?
 • Максимальна швидкість на фініші у мене була 218 – 220 км/год. Але я встановив особистий рекорд і рекорд України у класі STREET у передньому приводі. Мій кращий час — 11,64 сек. В останньому етапі у Вінниці. І поки що в Україні його ніхто не перевершив.
 • Як готуєте машину до наступного Чемпіонату?
 • Машина у мене без каркасу, зі звичайним салоном. Грубо кажучи, сів і поїхав. Навіть по дорогах загального користування. Тому попереду хмара роботи для того, щоб зробити конкурентний час для Європейських змагань. Планую на наступний сезон облегшити машину кілограмів на 100 за рахунок салону і деталей на дверцятах. Ну і самому можна було б стати легшим. 
 • Хто вам допомагає з автівкою?
 • 80% всього, що зроблено по двигуну — допомога моїх друзів у Варшаві. Я безпосередньо підтримую відносини і товаришую з так званими «хондоводами» Польщі, які у себе на Батьківщині займають перші-другі місця. Повертаючись до питання ремонту і налаштувань, скажу, що усю механічну частину я роблю власноруч зі своїм батьком, а ось комп’ютерне забезпечення — хлопці з Варшави. Декілька разів на рік я ганяю машину туди.  
 • А змагатись на польських трасах пробували?
 • Неодноразово. І багато разів брав призові місця. Але і там є велика проблема з драг-рейсингом. Серйозні пілоти на хороших машинах їдуть далі, у Німеччину. У Польщі немає жодної траси, де був би клей. Всі летовища асфальтні, а значить неможливо ставити достойні результати і рекорди. З тією ситуацією, яка нині в Україні, я би сказав, що у нас умови кращі. Тому давайте цінувати!